Українською (UA)По-русски (RU)

Екологічна експертиза при купівлі житла та офісних приміщень

  • PDF

Купуючи житло чи офісне приміщення, Ви повинні розуміти, що іноді власники продають свої приміщення через те, що вони екологічно небезпечні для людей. Наприклад, офісні приміщення облаштовують дешевими меблями, які постійно виділяють формальдегід. Як наслідок, працюючий персонал постійно відчуває головні болі (див. звіт).

Іноді й нові квартири та офіси приховують в собі небезпеку. Навіть банальний силовий кабель за стіною Вашої квартири може стати джерелом сильного електромагнітного випромінювання (див. статтю).

Отже, перед тим, як купити житло чи офісне приміщення, Вам варто його обстежити.

Замовити комплексний еколого-гігієнічний експрес-аналіз >>

 

Нове та вживане житло й офісні приміщення. Що може бути в них небезпечного з екологічної точки зору?

1. Приховані джерела електромагнітного випромінювання

Ми не помічаємо електромагнітне випромінювання, але воно впливає на нас постійно. Джерелами випромінювання є високовольтні лінії електропередач, телекомунікаційні системи, мобільний зв’язок, бездротовий Інтернет, а також будь-який електроприлад, причому чим потужніший прилад, тим агресивніше поле. Тривалий вплив електромагнітного поля на людину достатньо шкідливий. Він викликає головний біль, швидку стомлюваність, алергію, призводить до серйозних порушень роботи всіх важливих систем організму.

Рекомендації: не купувати приміщення за наявності джерел випромінювання, або ж зменшити негативний вплив випромінювання за допомогою спеціальних екрануючих матеріалів.

2. Радіаційно забруднені матеріали

Радіаційне випромінювання невидиме і не відчувається без особливих пристроїв. Воно має канцерогенний вплив. Серед найбільш поширених ракових захворювань, викликаних радіаційним опроміненням, – лейкоз, рак молочної залози, рак щитовидної залози та рак легенів. При опроміненні вагітних жінок у дітей спостерігаються генетичні зміни в наступних поколіннях.

Рекомендації: однозначно не купувати радіоактивно забруднені приміщення.

3. Підвищений вміст формальдегіду в повітрі

Формальдегід – поширений забруднювач повітря в сучасних приміщеннях. Його джерелами можуть бути меблі, нещодавно виконаний ремонт, неякісні утеплювальні матеріали тощо. Вплив формальдегіду на організм людини може проявлятися в широкому діапазоні – від сльозоточивості та подразнення слизових оболонок до виникнення онкозахворювань.

Рекомендації: якщо джерелом формальдегіду є меблі, то можна спробувати їх замінити, якщо будівельні матеріали – не купувати це приміщення.

4. Підвищена концентрація радону

Основними джерелами радону у квартирах є будівельні матеріали та підземні скупчення газу. Жителі перших поверхів і власники будинків з підвалами страждають найбільше, адже саме із земної кори надходить 90 % радону. Радон надходить в людський організм через легені й починає опромінювати внутрішні органи, статеві, кровотворні органи та клітини. Радон також є найпотужнішим канцерогеном, що підриває імунну систему, пригнічує організм і викликає серйозні проблеми зі здоров’ям.

Рекомендації: у разі підвищеної концентрації радону не купувати приміщення.

5. Незадовільний стан повітря і параметрів мікроклімату в приміщенні (вологість, температурний режим, індекс WBGT)

Невідповідність параметрів мікроклімату стандартам безпеки може впливати не лише на відчуття комфорту, а й на здоров’я людини, викликаючи подразнення очей і горла, надмірну стомлюваність.

Рекомендації: очевидно, не працює або відсутня система вентиляції. Потрібно або з’ясувати можливість відновлення вентиляції, або ж не купувати приміщення.

6. Пліснява

Підвищена вологість через погану вентиляцію, приховані джерела вологості (затікання) сприяють появі плісняві у квартирі. Алергія, пневмонія, бронхіт, астма, трахеїт, молочниця – усі ці захворювання викликає наявність плісняви в будинку. Окрім того, пліснява може призводити до постійної втоми, головного болю, нудоти і блювання. Під дією грибка поступово руйнується весь будинок, незалежно від того, з якого матеріалу він зроблений, – дерева, бетону, каменя або цегли.

Рекомендований повний аналіз якості повітря

Рекомендації: не купувати приміщення за наявності плісняви.

7. Високий вміст СО2 у повітрі

Відчуття задухи часто помилково сприймають як реакцію на брак кисню. Насправді ж таке відчуття у людей виникає внаслідок перенасичення повітря газом СО2. Висока концентрація вуглекислого газу в повітрі приміщення може призвести до виникнення безсоння, регулярного головного болю, закладеності носа.

Рекомендації: очевидно, не працює або відсутня система вентиляції. Потрібно або з’ясувати можливість відновлення вентиляції, або ж не купувати приміщення.

<>